09129725653 (آقای افشار)
021-55598085 (واحد فروش)
021-55897048 (واحد فروش)
09129725653

آقای افشار

021-55598085

واحد فروش (خط 1)

021-55897048

واحد فروش (خط 2)

فرق لوله grp و grv در چیست؟

فرق لوله grp و grv در چیست؟
فهرست مطالب

لوله‌های GRVE (Glass Reinforced Vinyl Ester) در مقایسه با لوله‌های GRP (Glass Reinforced Plastic) دارای خواص مکانیکی و شیمیایی بهتری هستند. قطر لوله‌های GRVE از 25 تا 2000 میلی‌متر است. این لوله‌ها به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد و اقتصادی برای آلیاژهای ویژه فلزات مانند نیکل کروم، فولاد ضد زنگ، مونل، هاستلوی و … برای رسانه‌های بسیار خورنده و خشن شناخته شده‌اند. اما آیا می دانید فرق لوله grp و grv در چیست؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

لطفا بخوانید:

خرید اتصالات رده 40 بنکن

لوله api سپاهان

لوله مانیسمان اهواز

لوله API سپنتا

لوله گالوانیزه

نمایندگی پلیران

 

فرق لوله grp و grv در چیست؟

ماتریس پلیمری:

GRP: در لوله‌های GRP، ماتریس پلیمری معمولاً اپوکسی رزین استفاده می‌شود که از اپوکسیدهای اپوکسی‌کمپوزیت تشکیل شده است.

GRV: اما در لوله‌های GRV، ماتریس اصلی پلیمری وینیل استر استفاده می‌شود که از وینیل استر و رزین استیرون بندکشنده تشکیل شده است.

 

خواص مکانیکی:

GRP: لوله‌های GRP معمولاً دارای مقاومت مکانیکی بالاتری هستند که برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت بالا در برابر فشار و تنش دارند، مناسب هستند.

GRV: از طرف دیگر، لوله‌های GRV دارای مقاومت شیمیایی بالاتری هستند که از آنها در برابر اثرات شیمیایی محیطی مانند اسیدها و بازها محافظت می‌کند. به همین دلیل، برای کاربردهایی که در معرض مواد شیمیایی هستند، مناسب تر هستند.

 

قیمت و هزینه تولید:

GRP: تولید لوله‌های GRP معمولاً ارزان‌تر است و برای کاربردهایی که به مقاومت مکانیکی بالا نیاز دارند و مواجه با مواد شیمیایی نیستند، می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

GRV: در عوض، تولید لوله‌های GRV هزینه بیشتری دارد اما به دلیل مقاومت شیمیایی بالا، برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت در برابر مواد شیمیایی دارند، پیشنهاد می‌شوند.

 

بنابراین، انتخاب بین GRP و GRV وابسته به نیازها و شرایط خاص هر پروژه است.

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها