09129725653 (آقای افشار)
021-55598085 (واحد فروش)
021-55897048 (واحد فروش)
09129725653

آقای افشار

021-55598085

واحد فروش (خط 1)

021-55897048

واحد فروش (خط 2)

آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد؟

آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد
فهرست مطالب

آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد؟

آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد
فهرست مطالب

آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد

پاسخ به سوال آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد ؟ بسیار ساده است, خیر توالت فرنگی نیاز به سیفون ندارد, اما چرا ؟

در نصب لوازم بهداشتی که پساب و فاضلاب دارند, مانند توالت ایرانی, روشویی, سینک ظرفشویی, کفشور حمام, پارکینگ و دیگر نقاط ساختمان معمولا برای جلوگیری از ورود گازهای سیستم فاضلاب که بوی نامطبوعی دارند, یک سیفون یا شترگلویی در مسیر لوله کشی فاضلاب نصب میشود. شکل و جنس هر کدام از سیفون ها متفاوت بوده و برخی از آنها در هنگام لوله کشی فاضلاب کار گذاشته میشوند و بعضی از آنها به صورت یک پک جداگانه در کنار لوازم فوق نصب میشوند. سیفون یا شترگلویی قطعاتی هستند که با نگه داشتن مقداری آب درون خود, مانع از عبور گاز و بوی بد فاضلاب میشوند.

سیفون ها جنس های متفاوتی دارند, مثلا سیفون فاضلاب توالت ایرانی و کفشور حمام بسته به نوع آن یعنی لوله پلیکا , لوله پی اتیلن , چدن و یا لوله اتصالات پوش فیت متفاوت بوده و بایستی هم جنس خود انتخاب شده و کارگذاشته شوند. به طور کلی در نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی روکار و توکار بایستی از حداقل اتصالات استفاده شده و توالت فرنگی بدون نصب سیفون فاضلاب باشد. سیفون وان ,ظرفشویی و روشویی به صورت چداگانه در هنگام نصب این لوازم نصب شده و تنها وسیله بهداشتی که نیازی به سیفون یا شترگلویی ندارد, توالت فرنگی است.

سیفون توالت فرنگی کجاست:

ساختار توالت فرنگی اعم از هر جنسی که باشد, به شکلی طراحی میشود که همیشه مقداری آب درون توالت فرنگی باقی بماند و مانع از عبور گازهای فاضلاب شود. در هنگام نصب توالت فرنگی نیز, در محل نصب آب بندی کامل قسمت تحتانی توالت فرنگی با بوگیر و چسب سیلیکون انجام شده و هیچ روزنه ای برای عبور هیچ گازی باقی نمیگذارد. در واقع شکل و مدل ساخت خود توالت فرنگی مانند یک سیفون عمل میکند.

اما بعضا به اشتباه به مکانیزم تخلیه و دکمه تخلیه توالت فرنگی سیفون گفته میشود. در واقع سیفون ها قطعات U شکلی هستند که بایستی همیشه مقداری آب درون آب باشد. سیفون ها همیشه درون سیستم فاضلاب قرار داشته و اطلاق نام سیفون به لوازم داخل مخزن توالت فرنگی غلط است.

در صورت نصب سیفون در توالت فرنگی چه اتفاقی میافتد:

در صورت نصب سیفون یا شترگلویی در لوله فاضلاب توالت فرنگی احتمالا گرفتگی های گاه و بیگاه ساکنین را ازار میدهد. ته نشین شدن ذرات جامد و مدفوع در شترگلویی که دسترسی به آن مشکل است,باعث انسداد پی در پی لوله فاضلاب میشود. از این رو نصب سیفون فاضلاب در لوله کشی ساختمان برای توالت فرنگی کار بسیار اشتباهی تلقی میشود. 

طرز کار توالت فرنگی

توالت فرنگی همواره در پایین ترین سطح خود مقداری آب دارد. بعد از استفاده از توالت فرنگی,کاربر دکمه توالت فرنگی را فشار میدهد. با اینکار طناب یا زنجیر تخلیه به بالا کشیده شده و آب مخزن توالت فرنگی که در پشت توالت فرنگی یا در بالای آن قرار دارد, به سمت کاسه سرازیر میشود. با پر شدن کاسه محتویات کاسه توالت به سمت روزنه خروجی فاضلاب فرنگی سوق پیدا کرده و هر چه که داخل توالت فرنگی است, تخلیه میشود. اما در همین حین آب مخزن در حال ورود به کاسه بوده و پس از چند لحظه محتویات داخل کاسه خالی شده و به جای آن مجددا آب تمیز در کاسه پر شده است. این آب تمیز مانع از ورود بوی فاضلاب به محیط میشود. هیچ تفاوتی هم بین عملکرد توالت فرنگی های روکار و توالت فرنگی وال هنگ وجود نداشته و ساختار کاسه آنها بدین شکل طراحی شده اند.

در صورت رضایت از پاسخ به اینکه آیا توالت فرنگی نیاز به سیفون دارد, منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

4.8/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از راهنمای شما بی نهایت ممنونم بسیار عالی بود من قصد نصب توالت فرنگی داشتم که نمیدانستم سیفون مجزا بزارم یا خیر. مطلب شما خوب بود متشکرم